1893 og Richard With
Vi i Hurtigruten er stolt over vår historie, som startet med at den uredde pioneren og kapteinen Richard With insisterte på at det var mulig å opprette en rute som knyttet Sør- og Nordnorge sammen på en helt ny måte.
I 1893 kastet DS Vesteraalen loss i Trondheim og satte for første gang kursen mot Hammerfest. Hurtigruten var et faktum, og helt siden den gang har våre passasjerer vært sanne ambassadører for denne fantastiske reisen. ”1893” er vår hyllest til pinoerånden til Richard With og de passasjerene som alltid har vært del i å gjøre denne reisen til ”Verdens vakreste sjøreise”.
Hvordan bli medlem
1893 Ambassadør er åpent for gjester som minimum har reist med oss på en 3 dagers sammenhengende reise. Fyll ut skjemaet nedenfor og bli medlem du også.