MS Finnmarken
Kart

Stor utleiekontrakt for Hurtigruten

Hurtigruten ASA har inngått kontrakt om utleie av MS Finnmarken som hotellskip.

Varighet og oppstart

Avtalen har en varighet på 18 måneder, med mulig forlengelse på ytterligere 18 måneder, oppstart tidlig 2010.

Til Australia

MS Finnmarken er engasjert i forbindelse med utbyggingen av Gorgonfeltet i Vest-Australia.  Kontrakten inkluderer også et innleid forsyningsskip og har en totalverdi på AUD 135 millioner for 18-månedersperioden. Dette tilsvarer med dagens kurs NOK 697 millioner.

Olav Fjells kommentar

Dette er en stor og viktig avtale for Hurtigruten ASA som vil gi selskapet en betydelig og forutsigbar inntekt over lang tid, sier administrerende direktør Olav Fjell.

Vi har ved flere anledninger vist at vi er konkurransedyktige, også for oppdrag som dette. Vi har skip, kompetanse og tekniske løsninger som er velegnet også for å betjene dette markedet, sier han.

Australsk datterselskap

Hurtigruten ASA har opprettet et eget datterselskap, Hurtigruten Pty Ltd, som er kontraktspartner. Skipet vil bli bemannet med australsk besetning.

Erstatning i Hurtigruten

MS Nordlys vil gå inn i hurtigruten langs norskekysten som erstatning for MS Finnmarken fra 8. november 2009.

Skriv ut

Kjekt å vite

 x

Hurtigruten ASA  |  Besøksadresse: Havnegata 2, Postboks 43, 8514 Narvik | Booking: +47 810 03 030|  Telefon: +47 76 96 76 00 | Telefax: +47 76 96 76 01 | 
E-post: Gå til Kontakt oss | booking@hurtigruten.com |