Etter-Program Vancouver

Nyt en overnatting i Vancouver, som er kåret til en av verdens beste byer å bo i, og forelsk deg i denne metropolen. Tilbring en dag i den flotte naturen utenfor byen i Whistler, der de olympiske vinterleker fant sted i 2010.

  • Utvid ditt opphold i Vancouver med Hurtigruten
  • Bli med på en heldagsutflukt til Whistler, en berømt vintersportdestinasjon
  • Opplev en tur i Sea to Sky Gondola
  • Lær om historien og kulturen til urbefolkningen i området
  • På destinasjonen

    Nord-Amerika

  • Årstid

    Tilgjengelig hele året

  • Varighet

    2 dager

  • Minimum antall passasjerer

    20

  • Bestillingskode

    YVRPOST22

  • Fra

    kr 4 390

Planlagt reiserute for etter-programmet

Dag 1: Vancouver/heldagsutflukt til Whistler

Velkommen til Vancouver! Rett etter avstigning starter heldagsutflukten til det vakre feriestedet Whistler, og avsluttes på ditt hotell i Vancouver om kvelden. Vi drar fra den naturskjønne kysten av Howe Sound til de frodige og skogkledde toppene av Coast Mountains. Det blir et stopp ved områdets høyeste foss Shannon Falls underveis, og du får oppleve en luftig tur i Sea to Sky Gondola. Gondolene har glassvinduer fra gulv til tak og plass til åtte personer, og tar oss opp til 880 meter over havet der du kan nyte utsikten over Howe Sound og majestetiske Shannon Falls. På toppen er det flere utkikkspunkter der du kan nyte utsikten over fjordene og flere turstier. Legg merke til Stawamanus Chief, det nest største fjellet i granitt i verden, og et populært fjellklatringsområde.

Ved ankomst i Whistler Village besøker vi Squamish Lil'wat Cultural Center, det første senteret som er tilegnet historien og kulturen til urbefolkningen. Det er her fjellene, elvene og menneskene møtes. Senteret er bygget for å bevare urbefolkningens kultur og dele den med andre, og bygningen er designet for å minne om langhusene til Squamish-folket og Istken-husene (tradisjonelle delvis nedgravde hus) til Lil'wat-folket, med en moderne arkitektonisk tolkning. Her blir det også litt tid til shopping og sightseeing i landsbyen før vi drar tilbake til Vancouver.

Du spiser middag på egen hånd og tilbringer resten av dagen etter eget ønske før overnattingen her.

Dag 2: Vancouver/avreise

Frokost på hotellet og avslutning på etter-programmet.

Merk: Rekkefølgen på severdighetene kan variere

Praktisk informasjon

Prisen inkluderer:

Prisen inkluderer transport fra Vancouver Cruise Terminal til hotellet, en heldagsutflukt til Whistler, adgang til Sea to Sky Gondola og Squamish Lil`wat Cultural Centre, engelsktalende guide under utflukten og en natt på hotell inkludert frokost i Vancouver.

Ikke inkludert: Lunsj, middag, drikke, tips

Merknader:

  • Turen starter etter at du går av skipet i Vancouver.
  • Utflukten inkluderer noe gange.
  • For gjester med begrenset bevegelighet på forespørsel.
  • Hvis minimum antall deltakere ikke oppnås, reserverer vi retten til å avlyse turen inntil seks uker før avgang.