Landskap og huskyer

Få nærkontakt med huskyene og valpene deres under dette besøket på Tromsø Villmarkssenter. Bli med på en guidet naturvandring, og lær mer om hundekjøring.

  • Møt de godlynte huskyene og de søte valpene deres
  • Lær om den fascinerende sporten hundekjøring
  • Bli med på en guidet naturvandring i området for å se fugler
  • Nyt hjemmelaget kake og noe varmt å drikke i en tradisjonell samisk gamme
  • Årstid

    Høst, Sommer

  • Vanskelighetsgrad

    Nivå 1: Passer for alle*

  • Varighet

    3 timer 30 minutter

  • Minimum antall passasjerer

    10

  • Maks antall passasjerer

    96

  • Bestillingskode

    HR-TOS5C

  • Fra

    kr 1 272

  • Merknad

    Det er ingen guide på bussen

Tromsø Villmarkssenter ligger i et vakkert område på Kvaløya med utsikt over havet og fjellene. Du vil møte og bli bedre kjent med noen av de mer enn 250 huskyene og valpene som bor her.

Grunnleggeren av Tromsø Villmarkssenter, Tove Sørensen, har over 30 års erfaring med hundekjøring. Hun fikk prisen «Mest inspirerende hundekjører» for deltakelsen på Iditarod, verdens lengste hundesledeløp. Hun er også den første kvinnen som har konkurrert mer enn 20 ganger i verdens nest lengste hundesledeløp, Finnmarksløpet.

På denne utflukten får du innsikt i hundekjøring på konkurransenivå, og oppdrett og hverdagen med huskyer. Du får også se en film om Tove Sørensens reise gjennom Finnmarksløpet. Etterpå kan du bli med villmarkssenterets guide for å utforske plante- og dyrelivet i området, før vi møtes i en tradisjonell samisk gamme for kake og noe varmt å drikke.

En hund som står i snøen En hund som står i snøen

Praktisk informasjon

  • Ilandstigningshavn: Tromsøø
  • Havn for ombordstigning: Tromsøø
  • Periode tilgjengelig: 18. mai–4. nov.
  • Transport: Buss
  • Måltider: Kaffe eller te og kake
  • Klær: Komfortable sko, varme og vindtette klær