Ekspedisjonsteamet i Nordvestpassasjen
Ekspertene våre er her for å sørge for sikkerheten til både gjestene og det sårbare miljøet. De er ditt uvurderlige vertskap gjennom hele ekspedisjonscruiset.
«Havet er fullt av fascinerende livsformer, fra fugler til plankton, fisk, sel og hval, og jeg elsker å hjelpe gjestene med å lære å observere mangfoldet underveis.»
– Mario Acquarone, leder for ekspedisjonsteamet
Uovertruffen ekspertise
Ekspedisjonsteamet på Hurtigruten representerer de beste av de beste. Lederen i ekspedisjonsteamet og assisterende ekspedisjonsledere er eksperter innen sikkerhet og bærekraft, og sørger for at utforskingen av disse fjerntliggende destinasjonene gjøres på rett måte.
Sammen med gjesteforelesere og forskere vil de forbedre sjøreisen med sin førstehåndskunnskap og fascinerende innsikt, sørge for at du er helt trygg under landinger, og garantere at fotavtrykket vårt i dette uberørte miljøet blir minst mulig.
Landing og læring
Under reisen gjennom Nordvestpassasjen vil ekspedisjonsteamet lede landinger, korte fotturer og småbåtcruise. Vi holder en briefing før hver landing, slik at du er klar over potensielle risikofaktorer og strenge protokoller med tanke på det lokale dyrelivet.
Det holdes foredrag både på og av skipet, om en rekke forskjellige temaer. Dette kan omfatte:
- historie med oppdagelsesreiser
- plante- og dyreliv (isbjørn)
- geologi og havforskning
- sjøis og isbreer
- marine pattedyr og fugler
- kultur og klima
- fotografi og historiefortelling
> Les mer om aktiviteter og forelesninger i Nordvestpassasjen
Ekspertene i ekspedisjonsteamet under reisen i Nordvestpassasjen
Bli kjent med noen av ekspertene i ekspedisjonsteamet som du kan treffe under en sjøreise til Nordvestpassasjen:
Mario Acquarone
Ekspedisjonsleder Italia

Mario ble født ved foten av Alpene, i Torino, Italia. Han er utdannet forsker med doktorgrad i fôringsøkologi av hvalross. Mario har betydelig erfaring fra feltarbeid i fjerntliggende områder i Arktis, Antarktis og Altiplano i Bolivia.
Før han begynte på Hurtigruten jobbet Mario ved Universitetet i Tromsø. Her var han en prisvinnende lærer og kommunikator.
Ralf Westphal
Ekspedisjonsleder Tyskland

Ralf tok doktorgradsutdanningen sin i Edinburgh University
og har hatt fremtredende stillinger som skogvokter, friluftsinstruktør, foreleser samt tur- og kajakkguide i nasjonalparker på Svalbard og Nordøst-Grønland.
Saga Svavarsdottir
Foreleser Island

Saga vokste opp i en liten islandsk landsby kalt Budardalur. Hun studerte turisme, og ble senere biolog. Studiene tok henne til Nord-Norge, hvor hun har bodd de siste 10 årene.
Hun jobber i dag som hundesledekjører, og hjelper samiske reinsdyreiere med å begrense antallet dyr som går tapt for rovdyr. Somrene tilbringer hun på Svalbard, der hun studerer sjøfugl.
Delphin Ruche
Foreleser, biologi Frankrike

Delphin har studert og jobbet som dyreliv-biolog over hele verden. Han har også undervist ved universitetet i California, og har deltatt i flere naturvern-prosjekter.
Hver sommer siden 2011 har Delphin studert sjøfugl på Svalbard for Det Norske Polarinstituttet, men under den arktiske vinteren jobber han som nordlysguide i Nordnorge, der han nå bor.
Dr. Heidrun Oberg
Foreleser, biologi Tyskland

Heidrun studerte biologi og psykologi ved Braunschweig universitetet i Tyskland, hvor hun fikk doktorgrad i etologi. Senere studerte hun bio-sosiologi, antropologi og paleontologi.
Nå underviser hun om miljøbeskyttende organisasjoner og zoologiske hager ved naturhistorisk museum i Braunschweig.